YFS

Home My YFS

West Wall of Winners

 
Congratulations to the winning teams from the South West Region. Send in your winning photos to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Antonine BC U13s, Michael McGinley Memorial Shield Winners
 
 
Antonine Black U17's, Scottish Youth FA West Region Cup Champions
 
 
Ardencaple BC U17's Dumbartonshire FDL A League
 
 
 
Arthurlie Juniors Blue U16s, Paisley Johnstone & District League Champions
 
 
Bannerman HS U13s Castle Cup winners
 
 
Barrhead Yellows U15's Blackpool Cup Winners
 
 
Bonnyton Thistle U19s, Paisley Johnstone & District YFL D1 league champions & Elizabeth Canning League Cup winners 
 
 
Campsie Black Watch U21's Champions Of Scotland
 
 
Cardonald Thistle U19's, Scottish Youth FA West Region Cup Champions
 
 
 
Celtic BC G&W U15s, Gilbert Baird Cup Winners
 
 
 
Celtic BC U15's, Scottish Youth FA West Region Cup Champions
 
 
 
Celtic FC U17s, Glasgow Cup winners
 
 
Celtic Juniors U14s, Glasgow & District YFL League Champions
 
 
 
 
Clydebank BFC U17s, Michael McGinley Memorial Shield Winners
 
 
 
Drumchapel Amateurs U19s, Glasgow & District YFL D2 League Champions 
 
 
Drumchapel United U13s, Dunbartonshire FDL League Cup Winners
 
 
 
 
Dumbarton United 15's Girls, Dumbarton United Tournament Winners
 
 
 
East Dunbartonshire FC U17s, Dunbartonshire FDL D2 League Champions
 
 
 
East Dunbartonshire FC U17s, EDFC Football Festival Winners 2014
 
 
 
East End United U13's Scottish Youth FA West Region Cup Champions
 
 
 
 
East End United U13s, Winton Murdoch Cup winners 2013/14
 
 
 
Eastend United U17s, Tom McPhillips Cup Winners
 
 
 
Eastwood Juveniles U17 PJDYFL D3 League
 
 
 
EK Burgh U15s, Holland Easter Open Cup winners
 
 
 
EK hotspur U16, LFDA League Cup Winners
 
 
 
EKFC U14 Giffnock Soccer Centre Tournament Shield
 
 
 
Giffnock SC U12s, Caledonian Tournament Winners
 
Glasgow City FC 13s, SWF West Region League Cup WInners
 
Glasgow City FC 15s, SWF West Region League Cup Winners
 
Glenafton Athletic U19s, Bowie Trophy Winners
 
 
 
Glenboig United U16s, Carbrain Festival winners
 
 
 
 
Glenburn MW U19s, William Taylor Trophy Winners
 
 
 
Glentyan Thistle U16s PJDYFL Divisional Cup
 
 
 
Glenvale AFC U12s, Arthurlie Tournament winners 2014
 
 
 
Glenvale AFC U14s, Paisley, Johnstone & District YFL D3 League Champions 
 
 
 
Goldenhill BC U16s, Paisley Johnstone & District YFL D3 League Champions
 
 
 
Goldenhill BC, Birdston Kennels League Cup winners
 
 
 
Gourock YAC U17, Giffnock Soccer Centre Tournament
 
 
 
Hillwood BC U14s, Paisley Johnstone & District D1 League Champions
 
 
 
 
Hillwood BC U14s, Paisley Johnstone & District YFL League A champions
 
 
 
 
Hillwood BC U14s, Tom Young Challenge Cup Winners
 
 
 
Hillwood BC U16s, EDFC Tournament Winners 2014
 
Hillwood BC U15s, Renfrew Victoria Tournament Winners
 
 
Holyrood Secondary School U16s, RS McColl Cup Winners
 
 
 
 
Holyrood Secondary School U16s, SSFA Shield Winners
 
 
Lochgilphead Red Star U15s, Dunbartonshire FDL League Cup Winners
 
 
 
 
Lourdes Secondary School U15s, Glasgow Cup Winners
 
 
 
Maryhill Juniors U15, Paisley, Johnstone nd District YFL D2 League Champions
 
 
 
Milngavie BC U16s, Michael McGinley Memorial Shield Winners
 
 
 
Milngavie BC U17s, Dunbartonshire FDL League Cup Winners
 
 
 
Milngavie Wanderers 1999s U15s, Glasgow & District YFL League Cup Winners 
 
 
 
Mossend FC 2001 Winners of the Holytown Colts Festival
 
 
 
 
Nith Valley United U13s, Charles Hoggitt Snr Memorial Trophy Winners
 
 
 
 
Park Mains HS Seniors, Paisley & District Schools FA league Champions
 
 
 
 
Park Mains HS U16 St Mirren Cup
 
 
 
Park Villa U12, Robert Currie Cup
 
 
 
Pirie Park YFC U15s, Paisley Johnstone & District YFL D3 league Champions
 
Rangers FC Girls 17s, SWF West Region League Cup WInners
 
Rangers FC U13s, Decom Top-D Tournament, Holland Winners
 
 
 
Rangers SABC U13s, Glasgow & District YFL league Champions
 
 
 
 
Rangers SABC U16s, Preston M & L Easter Cup Plate
 
 
 
 
Renfrew Victoria U15, Giffock Soccer Centre Tournament Shield
 
 
 
Riverside FC Reds U16s, Donnie McColl Cup winners 2013/14
 
 
 
Riverside FC U17s, Cameron Trophies Challenge Cup Winners
 
 
 
 
Rossvale BC U14's Scottish Youth FA West Region Cup Champions
 
 
 
 
Rossvale FC U14s, David Mushet Cup Winners
 
 
 
Rossvale FC U16, Trans World Soccer Scottish Youth FA Cup Winners 2014
 
 
 
Rossvale FC U16's, Scottish Youth FA West Region Cup Champions 2013/14
 
 
 
Rossvale FC U16s, Glasgow & District YFL League Champions
 
 
 
 
 
Rossvale FC U16s, Kevin Horner Cup Winners 2013/14
 
 
 
Rossvale Madrid U13s, Central Region Cup Winners 2013/14
 
 
 
St Ambrose HS Seniors, Scottish Schools FA Shield Winners
 
 
 
St Cadocs YC U17s, Trofeo San Jaime Winners
 
 
 
 
St Mirren YFC U13s, Preston M & L Easter Cup Winners
 
 
 
St Ninian's HS Seniors, St Mirren Cup Winners
 
 
 
St Ninian's HS U13s, Paisley Schools FA league Champions
 
 
 
St Ninian's HS U16s, Paisley Schools FA League Champions
 
St Peters FC U14s, Caledonian Cup Winners
 
ST Peters FC U15s, Scottish Youth Champions League Winners
 
St Peters FC U15 Red Giffnock Soccer Centre Tournament
 
 
 
St Peters FC U15s, Paisley, Johnstone & District D1 League Champions
 
 
 
Strathclyde Uni 1s, BUCS Scottish 3A League Champions
 
 
 
Strathendrick FC U13s, Richard Taylor Cup Winners
 
 
 
 
SYFA West U15s, SYFA Inter-Regional Cup Winners
 
 
 
 
The Celtic BC U16s, Costa Daurada Cup Winners
 
West Park United U19s, Jan Price Memorial Tournament Winners and GADYFL League Champions